Interiéry pohostinství a restauračních zařízení

01

Falta INTERIÉRY

David Falta
Slavětín nad Metují 43
549 01 Nové Město nad Metují

mobil: +420 734 577 279

E-mail:

info@falta-interiery.cz

web: www.falta-interiery.cz

Otevírací doba:
PO - PÁ, 7:00 - 11:00, 12:00 - 15:00

Interiéry pohostinství a restauračních zařízení

Specifika interiérů restauračních zařízení

Hotelnictví a gastronomie jsou specifické oblasti služeb. Pohostinství, restaurace ale i hotely jsou veřejná zařízení, která musí sloužit a fungovat ke spokojenosti všech hostů, ať jsou jakékoliv národnosti, charakterové povahy nebo jsou v rozličném momentálním rozpoložení.
Pro interiéry takovýchto zařízení jsou proto společné tři základní požadavky:
1. Praktičnost
2. Dodržení norem
3. Příjemné prostředí

Interiér hotelového pokoje, restaurace, salónku nebo kuchyně musí být bez pochyby řešen prakticky, a to jak pro hosty, tak pro personál, který se v těchto prostorách pravidelně pohybuje. Hotelový pokoj by měl být uspořádán tak, aby klientovi skýtal téměř stejné pohodlí, které má doma. Zároveň ale nesmíme zapomenout, že takový pokoj denně navštěvuje pokojská, které by běžný úklid neměl zabrat více než hodinu. Interiér hotelového pokoje by tedy neměl být přeplněn drobnostmi vyžadujícími zvýšenou péči (např. příliš mnoho poliček, na kterých je nutné stírat prach). Lůžka i jiný nábytek by měli být lehce přemístitelné, nebo alespoň konstruované tak, aby pod nimi bylo možné vytřít podlahu či vysát koberec. V neposlední řadě se praktičnost spojuje také s výběrem vhodného materiálu. Opět platí stejná rovnice - vhodně zvolený materiál na hosta nepůsobí druhořadě a na druhé straně se snadno udržuje.

Na dodržení norem je nejvíce dbáno v kuchyních těchto zařízení, jelikož se zde pracuje s potravinami. Hygienické normy jsou velice přísné a při nedodržení vysoce sankciované. Jelikož hotely, restaurace i pohostinství jsou veřejná zařízení, je jasné, že určité normy budou kladeny na veškeré prostory takovýchto zařízení a je tedy nutné se o nich dopředu informovat. Předejdete tak následným úpravám, které by mohly nový interiér degradovat.

Poslední požadavek na příjemné prostředí platí především v restauracích, pohostinstvích, salóncích a podobných zařízeních. Takový interiér musí být útulný, měl by podněcovat chuť k jídlu nebo by měl podporovat dobrou náladu při zábavě a posezení s přáteli. Téměř všechny seriózní restaurace, a zejména pak ty hotelové, by měli být vybavené tak, aby se v nich pohodlně stravovali i malé děti.

Při hlubším zamyšlení nad výše uvedenými požadavky dospíváme k závěru, že se všechny tři více či méně prolínají. Je tedy třeba se o nich dostatečně informovat a samotnou realizaci vnitřního vybavení jakéhokoliv veřejného interiéru pak musíme pečlivě promyslet, případně zkonzultovat s odborníky.

Druhy, stylová a designová odlišení interiérů restaurací a pohostinství

Nad požadavkem příjemného prostředí v hostinstvích a restauracích se ještě pozdržíme. Je jasné, že v dnešní době klienti stravovacích zařízení kladou vedle požadavku na chutné jídlo, dostatečný výběr z nabídky, příjemnou a profesionální obsluhu také požadavek na to, aby jim bylo sympatické prostředí samotného zařízení. Proto se již celkem běžně setkáváme s tím, že majitelé těchto zařízení se snaží právě tu svoji provozovnu (nebo jejich celou síť) nějak stylově a designově odlišit. Ve velkých městech se tedy setkáváme s restauracemi, kavárnami a bary moderně vybavenými dle aktuálních trendů, nebo naopak historicky, dobově či místně laděné, vážící se buď k samotnému domu, ulici a celému městu. Časté je i sladění názvu zařízení s interiérem (Bar U Modré kočky, Kavárna U Žida, Haškova hospoda, Pizzerie Santa Maria, Restaurace U Paní Rettigové). Majitelé zařízení, kteří vášnivě provozují nějaký koníček, se také snaží takto svůj interiér stylizovat. Díky nim pak můžeme posedět v loveckých či mysliveckých salóncích, ve sportbarech, kde můžeme sledovat aktuální sportovní klání, nebo v kavárně, jejíž návštěva je spojena s prohlídkou moderního umění.

Při zařizování takového interiéru ale nesmíme zapomínat na to, že exponované předměty a zařízení, podtrhující styl interiéru, by neměli hostům překážet a musíme tak trochu počítat s určitým poškozením a opotřebením. Je nutné zamyslet se, jaký druh klientely chceme přilákat a dle toho budeme prostory zařizovat, případně dovybavovat, aby se předpokládaným poškozením alespoň částečně předcházelo.

Jelikož jsou u nás stále běžná kuřácká zařízení, považujeme za velký prohřešek, když jsou tato zařízení nedostatečně odvětrávána, obzvláště v době, kdy se dá profesionální vzduchotechnika montovat i do stávajícího zařízení. I fakt, že se domů z restaurace vrátíme načichlí kouřem nebo přepáleným olejem, nám řekne své o tom, zda nám toto prostředí bylo příjemné a ovlivní naše příští rozhodování, kam tentokrát půjdeme posedět.

Naše výroba interiérů pohostinství a restauračních zařízení

Do dnešní doby jsme realizovali již tolik restaurací a pohostinství, že jsme schopni se s Vámi podělit o mnoho cenných rad. Zkušenosti, které jsme přitom nasbírali, řadí naši výrobu na profesionální úroveň. Nejčastěji jsme vyráběli stoly, židle, lavice, bary a barové skříně, výčepní pulty, dělící paravány, obložení, kryty radiátorů, kryty ventilátorů, TV police, věšákové stěny, prvky pro sociální zařízení, personál a zázemí restaurace a mnoho jiného dle specifických požadavků klientů.

Výroba interiérů pohostinství a restaurací krok za krokem, aneb co si promyslet

Základním rozhodujícím faktorem je, zda se bude realizovat úplně nové zařízení, nebo zda půjde o rekonstrukci stávajícího. V obou případech je dobré navštívit nás na první konzultaci již před fází stavebních prací (pokud při rekonstrukci budou její součástí). Při montáži oken, vchodových nebo interiérových dveří, apod. je totiž naše součinnost důležitá. Další věcí k zamyšlení je styl interiéru, tedy chcete-li, aby interiér byl moderní či nějak dobově nebo věcně orientován. Dobrý pomocníkem je v tomto směru internet nebo si stačí vzpomenout, ve kterém Vámi navštíveném zařízení jste se sami cítili dobře. Nicméně pár snímků, náčrtků apod. pro naši představu není na škodu.

Co chci vyrobit a montovat?

Rozhodně si musíte ujasnit, čím vším od nás chcete prostory vybavit - jak jsme již jmenovali výše, naše nabídka je v tomto směru neomezená. V případě potřeby spolupracujeme i s dodavateli z jiných oblastí, např. se zámečníky, kteří nám dodávají kované komponenty, které jsou do určitých typů zařízení velmi vkusné a tedy žádané. Dle přání Vám zprostředkujeme i jakoukoliv subdodávku přípravných, pomocných a dokončovacích prací.

Z čeho to chci vyrobit?

K seznamu výrobků si hned doplňte, z jakého materiálu mají být vyrobené. Při takovém rozhodování Vám pomůže, když se zamyslíte nad funkcí výrobku. Často také o materiálu rozhoduje styl, ve kterém má být interiér designován. Jiným rozhodujícím faktorem pak bývá cena - nejste-li si v tomto směru jistí, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme, co je pro Vás výhodnější.

V následujícím seznamu si můžete nastudovat, jaké jsou u daných výrobků materiálové možnosti.

Stoly - dřevěné masivní, se skleněnou plochou, s kovovým středem, na kovových podnožích
Židle a lavice - dřevěné masivní, se dřevěným sedákem i opěradlem, s čalouněným sedákem a opěradlem, na kovových podnožích
Bary a barové skříně - z lamina, s policemi z lamina nebo ze skla, se zrcadlem na zadní stěně
Dělící paravány - dřevěné masivní, z lamina nebo kombinace obojího, sklo, na kovové podnoži
Kryty radiátorů - dřevěné masivní, z lamina, s dřevěným nebo kovovým mřížováním

K laminu, sklům, čalounění, kovovým podnožím a mřížím vlastníme vzorky nebo katalogy, které Vám při osobním jednání předložíme, abyste si vhodný materiál vybrali. Totéž platí i při výběru klik, úchytů a jiných podobných nezbytných součástí. Na Vás je jen zvolit si, zda si tyto Vámi vybrané komponenty obstaráte sami, nebo využijete našeho mnohdy zvýhodněného nákupu.

O materiálech a komponentech používaných na vchodové dveře, interiérové dveře, obložení, schodiště a zábradlí se můžete dočíst přímo na podstranách popisující tyto výrobky.

Budou zapotřebí nějaké doplňky?

Záleží na tom, jaké interiérové prvky Vám budeme zhotovovat, jakou budou mít funkci nebo jaký design bude mít celý interiér. Tak například nad bary a do barových skříní často instalujeme bodové osvětlení. Dveře nebo sokly barů často majitelé restaurací opatřují okopnými plechy, které zvyšují odolnost výrobku v exponovaném místě. Jak jsme již naznačili potřeba doplňků je individuální dle druhů komponent a jejich potřeba vyplyne buď již při prvním jednání nebo naopak až v průběhu výroby či montáže.

Jak probíhají takové realizace interiérů?

Je jasné, že zakázky tohoto typu vyžadují osobní setkání, kterým vždy realizaci zahajujeme. Na první schůzce řešíme s klienty formou konzultace odpovědi na výše uvedené otázky, které je dobré, aby si klient dopředu promyslel - tedy co se bude vyrábět a z čeho. Jak jsme uvedli výše, materiály si budete moci vybrat z předložených vzorkovníků nebo katalogů. Poté, podle toho jaké výrobky Vám budeme dodávat, si v potřebné míře zakreslíme a zaměříme interiér. V některých případech si prostory i fotíme. V případě součinnosti s jinými dodavateli je schůzka rozšířena o tato jednání.

Následuje předložení cenové nabídky, kterou vypracováváme v nejbližším možném termínu. Přeje-li si to zákazník, za příplatek do pořízených fotografií navrhneme vizualizaci komponentů, kterou předkládáme společně s kalkulací realizace. Dojde-li k dohodě o spolupráci, připravíme klientovi smlouvu o díle, s níž zasíláme zálohovou fakturu. Dále jsou v některých případech nutná další jednání zpřesňující zpravidla samotnou výrobu. Po připsání částky ze zálohové faktury na účet zahajujeme výrobu komponent. O době, kterou budeme k výrobě i montáži potřebovat, Vás budeme informovat již na první schůzce, kdy jsme seznámeni s přibližným rozsahem zakázky.

Ke konci výroby klienta s dostatečným předstihem informujeme a sjednáme si s ním termín montáže. Montáž však mnohdy nebývá poslední fází realizace. Často totiž během montáže vyvstane potřeba realizovat nějaké další většinou drobné komponenty. Přeje-li si to klient, vytvoříme tedy další kalkulaci víceprací. V poslední fázi dodatečné komponenty vyrobíme a montujeme.

Originalita do každého prostoru

Jak už jsme mnohokrát naznačili, každý interiér, ať už jde o restauraci nebo pohostinství, je jedinečný už svojí dispozicí. Tudíž i jeho interiérové řešení vyžaduje svůj způsob uvažování o něm. I kdybychom o zařizování takových prostor teoretizovali daleko rozsáhleji, je jasné, že v každém zařízení se najde nějaký prvek či specifikum, o kterém obecně pojednat nelze. Nenašli jste-li tedy v tomto článku něco, z čeho máte obavy nebo si s tím nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit. Je pro nás samozřejmostí poradit Vám a dospět tak k vyřešení problematiky.

Snímky a popisy námi realizovaných zařízení tohoto typu naleznete v referencích.

 

Aktuality

1.7.2021

Celozávodní dovolená

Vážení zákazníci a obchodní partneři, ve dnech 3. - 21. 7. 2021 čerpáme celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení

16.12.2020

Otevírací doba o svátcích

Vážení zákazníci, v tomto roce se s Vámi rozloučíme v pátek 18. 12. a po Novém roce se na Vás budeme těšit od 4. 1. Přejeme Vám klidné svátky vánoční a nový rok 2021 dle Vašich představ!

1.6.2019

Fotosoutěž ukončena

K půlnoci z 31. 5. na 1. 6. 2019 ukončujeme naši fotosoutěž na Facebooku.

3.4.2019

Nový e-mail

Po problémech s e-mailovou adresou máme již v provozu adresu novou: info@falta-interiery.cz

28.3.2019

Nefunguje nám firemní mail

Pište na soukromé maily nebo na FB messenger http://www.facebook.com/faltainteriery/. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení!

26.3.2019

Pojď si k nám odpočinout - fotosoutěž

Naše historicky první Facebook soutěž! Jak soutěžit:
1. - do 31. 5. 2019 se vyfoť u jednoho z našich odpočívadel v regionu Novoměstsko a Svazku obcí Metuje a fotku zveřejni pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/
2. - k fotce uveď jméno obce, kde byl snímek pořízen
3. - dej like Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/, veřejně sdílej tento soutěžní příspěvek a od přátel už jen sbírej likes.

Vyhrává jeden snímek s nejvíce likes. Hrajeme o kapesní nůž VICTORINOX CAMPER s pilkou pro běžné použití, cestování a turistiku s 13 funkcemi a soudek piva PILSNER URQUELL 12° s výčepním zařízením o objemu 5 l. Výherce oznámíme do 14 dnů po ukončení soutěže pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/.

Seznam obcí a úplná pravidla soutěže naleznete ZDE.

Soutěž není žádným způsobem provozována, sponzorována nebo spojena s Facebookem a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník Organizátorovi, nikoli Facebooku.

 

14.12.2018

Dny volna

Děkujeme za dosavadní spolupráci a důvěru a těšíme se na další nejen obchodní setkání. Naše provozovna bude uzavřena od 19. 12. 2018 do 1. 1. 2019. Děkujeme za pochopení

25.4.2016

Znovu hledáme truhláře!

Nástup IHNED, ideálně 2 roky praxe, ale přijmeme i truhláře po vyučení bez praxe ... více info ZDE!

14.3.2016

Miniseriál - KUCHYNĚ

Začíná nám "období kuchyní" a s ním pro Vás rozjíždíme seriál o realizaci kuchyně od A do Z, který je určen Vám, zákazníkům. Projdeme si kuchyň tak, abyste věděli, co je dobré si při realizaci nové nebo modernizaci stávající kuchyně promyslet. Samozřejmostí budou praktické rady a tipy doplněné názornými nákresy a obrázky. Nebudou chybět odkazy na naše dodavatele, jejichž interaktivní weby jsou mocnými pomocníky!
1. úvodní díl již na našem Facebooku ZDE!

11.1.2016

Účast v soutěži

Chceme se zúčastnit soutěže, do které se posílá ukázka naší práce. Dejte na našem facebooku "like" snímku, který bychom podle Vás měli do soutěže poslat! Děkujeme

4.1.2016

Falta INTERIÉRY na YOUTUBE

Už jste viděli naše nové propagační video? Podívejte se, jaké jsme realizovali interiéry restaurací!

14.12.2015

Otvírací doba o Vánocích

- do 17. 12. 2015 běžně 7 - 15 hod.
- 18. 12. 2015 do 12 hod.
- 19. 12. - 3. 1. 2016 ZAVŘENO
- od 4. 1. 2016 běžně 7 - 15 hod.

1.12.2015

Anketa ukončena

Oznamujeme tímto uzavření ankety, zúčastněným děkujeme! Máte-li zájem o její výsledky, rádi Vám je na vyžádání mailem zašleme.

1.12.2015

Nabídka na pracovní pozici TRUHLÁŘ trvá

Nástup od ledna 2016, ... více info ZDE!

13.11.2015

Anketa

Vážení klienti, obchodní partneři, přátelé, návštěvníci našeho webu! Prosíme Vás o vyplnění krátkého (5 otázek) dotazníku ZDE. Zajímá nás, zda jste z pozice zákazníka ochotni firmě (jakékoliv, ne jen nám :-), která pro Vás něco realizovala, vyráběla nebo poskytovala nějakou službu, vyplnit krátký dotazník spokojenosti. Děkujeme!

18.9.2015

Přijmeme truhláře

Nástup IHNED, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

14.9.2015

Referenční dům I

Podívejte se na fotografie z našeho prvního referenčního domu! ZDE

7.9.2015

Falta INTERIÉRY na FB

Lajkujte, sdílejte, pište hodnocení na https://www.facebook.com/faltainteriery!

3.9.2015

Aktualizace webu

Vážení zákazníci,
omlouváme se Vám za dlouhou prodlevu s aktualizací našich stránek. Těšit se můžete zejména na nové fotografie realizovaných zakázek.

Právě teď jsme ale aktualizovali to hlavní - NAŠE KONTAKTY.

29.11.2012

Důležité oznámení

Vážení zákazníci, obchodní partneři a spolupracovníci!
Dovolte, abych Vám oznámila, že od 3. 12. 2012 nastupuji na mateřskou dovolenou, a tudíž opouštím kancelář u provozovny truhlářství ve Slavětíně nad Metují. Od tohoto data veškerou komunikaci, žádosti a přání směřujte prosím pouze na pana Vladimíra Faltu, na stávajícím telefonu 604 207 089 nebo e-mailu vladimir.falta@quick.cz.

Děkuji za pochopení, Edita Hofmanová

9.11.2012

Přijmeme truhláře

Od 1. 2. 2013, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

10.7.2012

Celozávodní dovolená 2012

Ve dnech 28. 7. - 12. 8. 2012 bude mít naše firma celozávodní dovolenou. Nebude tudíž možné vypracování cenových nabídek a pochopitelně bude mimo provoz i výroba. S příslibem načerpání sil a zahájení v plném elánu se na Vás těšíme od 13. 8. 2012. Děkujeme za pochopení.

26.2.2012

3D vizualizace interiérů

Navrhneme Vám kuchyň, restauraci, kancelář či jakýkoliv jiný interiér. Více info ZDE

4.11.2011

Vánoční a novoroční akce!

Podívejte se na naši vánoční nabídku obývacích stěn a novoroční nabídku interiérových dveří!

30.8.2011

Pozice truhláře jsou již obsazené, hledáme ještě brigádníky

Přibližně od 12. 9. 2011 přijmeme brigádníky s truhlářským vyučením, s praxí v oboru, ... více info ZDE!

18.8.2011

Přijmeme 2 truhláře

Od 1. 9. 2011, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

17.8.2011

Referenční dům

S radostí Vám oznamujeme, že pro Vás realizujeme referenční dům. Již nyní jsou na něm k shlédnutí eurookna a vchodové dveře. Více info a foto ZDE.

30.5.2011

Interiérové dveře, kuchyně, schodiště ... nové reference!

Pdoívejte se na nové referenční snímky interiérových a vchodových dveří, schodiště, eurooken, kuchyní, přístřešku na auto, ...

9.5.2011

Krkonošský veletrh - reflexe

Ve dnech 6. a 7. května jsme se zúčastnili 1. ročníku Krkonošské veletrhu v Trutnově. Z naší strany jsme s veletrhem spokojeni, děkujeme za návštěvu stálým obchodním partnerům a známým. Dík patří i všem návštěvníkům veletrhu, které naše prezentace či oblasti výroby zaujaly. Rádi bychom Vás tedy touto cestou vyzvali, abyste neváhali oslovit nás nebo se přijet po předchozí dohodě podívat na naši provozovnu. Další informace a fotografie z veletrhu naleznete ZDE.

 

6.5.2011

DYNAMIK L - Obývací stěny

U příležitosti naší prezentace na Krkonošském veletrhu zavadíme do naší výroby novinku - originální obývací sestavy DYNAMIK L. Více informací naleznete ZDE.

14.4.2011

Pozvánka na Krkonošský veletrh Trutnov

Termín a místo konání: pátek a sobota 6. a 7. května od 9 do 18 hodin, Společenské centrum UFFO, náměstí Republiky 999, Trutnov - více zde.

31.3.2011

Další referenční interiérové dveře a schodiště

V referencích se můžete podívat na čerstvě přidané interiérové dveře a schodiště, které jsme realizovali v loňském roce.

29.3.2011

Web Falta INTERIÉRY je dokončen

Dovolujeme si Vás informovat, že náš web je plně vybaven pro poskytnutí kopletních informací o naší výrobě. Také Vám ale předkládáme obecné rady, návody a tipy, které Vám mohou být užitečné například při výběru interiérových dveří, před realizací nové kuchyně, nebo při vybavení restaurace či baru.

15.3.2011

Hoteliéři, majitelé restaurací a pohostinství!

I pro Vás jsme již doplnili na podstranu Interiéry pohostinství a restauračních zařízení informace, které by Vás při realizaci právě Vašeho interiéru mohly zajímat!

2.3.2011

Sekce Stavební truhlářství je dokončena

I na podstraně Stavební truhlářství jsou již kompletní informace s referenčními snímky a přehledným dělením na vchodové dveře, eurookna, špaletová okna, schodiště a zábradlí, obložení stěn a stropů a balkónová zábradlí, pergoly, altány a jiné exteriérové konstrukce.

1.3.2011

Sekce Interiérové dveře je kompletní

Hlásíme, že podstrana Interiérové dveře je kompletně doplněna o všechny důležité informace včetně referenčních obrázků různých interiérových dveří!

22.2.2011

Je libo nové interiérové dveře nebo okna?

Blíží se jaro a s ním čas výstavby. Budete do domu řešit interiérové dveře, eurookna, špaletová okna nebo vchodové dveře? Neváhejte se na nás obrátit s žádostí o cenovou nabídku. Prodlužujeme pro Vás akce na slevy ze zakázek do konce března!

7.12.2010

Spuštění webu Falta INTERIÉRY

Web je sice spuštěn, nicméně prosíme o trpělivost s doplňováním infomací, na kterém usilovně pracujeme. Oficiální spuštění s kompletními informacemi plánujeme od Nového roku. S doplněním důležitých informací Vás budeme informovat zde. Děkujeme za pochopení!

© 2010 Falta INTERIÉRY | info@falta-interiery.cz | +420 604 207 089