Interiérové truhlářství, kuchyně, nábytek

01

Falta INTERIÉRY

David Falta
Slavětín nad Metují 43
549 01 Nové Město nad Metují

mobil: +420 734 577 279

E-mail:

info@falta-interiery.cz

web: www.falta-interiery.cz

Otevírací doba:
PO - PÁ, 7:00 - 11:00, 12:00 - 15:00

Interiérové truhlářství, kuchyně, nábytek

Výroba různorodého kusového nábytku nebo realizace celých soukromých či komerčních interiérů jsou oblasti spadající pod interiérové truhlářství. Pro komerční prostory jsou středem naší výroby kanceláře nebo jen kusový kancelářský nábytek, kuchyňské kouty a jakýkoliv nábytek do zázemí. Do bytového sektoru nejčastěji realizujeme ložnice, obývací stěny, pokoje, vestavěné a šatní skříně, jídelny a především kuchyně, o kterých budeme pojednávat v samostatné kapitole.

Naše výroba nábytku

Jelikož druhy, styly i materiálové možnosti nábytku jsou prakticky neomezené, představíme Vám na této straně především fotografie a nákresy námi realizovaných výrobků.

Nábytek pravidelně vyrábíme pro:

- Entaze s.r.o., Náchod
- Město Nové Město nad Metují
- rehabilitační zařízení Falta s.r.o., Náchod
- ZŠ Komenského, Nové Město nad Metují

 

Trojdílná šatní skříňka

Jedná se o klasickou skříňku vyráběnou většinou z lamina dle zvoleného odstínu. Univerzální provedení je vhodné pro šatny sportovišť, školských zařízení i zaměstnanecké šatny. Výkres na tomto odkazu zobrazuje standardní rozměry, které je však možno dle individuálních přání upravit. Skříňky lze doplnit elektronickými či klasickými zámky, větracími mřížemi, do dvířek lze osadit zrcadla a do vnitřků skříněk přimontovat věšáky.

Restaurování nábytku

Součástí naší výroby je restaurátorská činnost nebo výroba replik historického nábytku. Vhodnou ukázkou jsou výrobky zobrazené níže, které jsou právě replikami, vyrobenými z masivu, konkrétně mořeného jasanu. Jelikož má tento styl stále své příznivce není dnes problém sehnat i doplňky (jako jsou úchyty apod.) v tomto dobovém ladění. Při restaurování nábytku je mnohdy potřeba řešit zničení škudců ve dřevě. I tyto služby jsme schopni pro Vás zajistit!

Replika historické skříně     Replika historické skříně     Replika historické skříňky


Jídelní židle

Představujeme Vám jednoduché ale pevné jídelní židle s čalouněným sedákem, které jsou vhodné právě do rodinného prostředí. Židle jsme realizovali v mnoha barevných variantách jak pro soukromé účely tak do restaurací (v referencích Restaurace Hotelu Jizera - Otradovice).

Jídelní židle


Jídelní stoly

Dnešní trh nabízí nepřeberné tvarové a materiálové možnosti jídelních stolů. Velmi trendy jsou stolové desky kombinované s pevně umístěným sklem procházejícím středem stolové desky. Samotný design stolu významně utváří i zvolená konstrukce stolových noh. Na následujícím výkresu si můžete prohlédnout, jaké jsou možnosti. Velmi efektní bývá i doplnění nerezovými proužky.

Konstrukce stolových noh


Kuchyně

Kuchyň byla dříve součástí jediné místnosti, kde se odehrávalo veškeré dění - vaření, stravování, spaní a další běžné činnosti. Od 19. století slouží kuchyně pouze pro přípravu jídel a kuchyň se nachází v samostatné většinou dveřmi oddělené místnosti. V součastné době se snažíme najít kompromis mezi oběma pojetí. Kuchyň se stává velmi důležitým prostorem v oblasti užívání interiéru a mezilidských vztahů. Setkáváme se tedy s kuchyněmi, které bývají součástí obývacího prostoru, nebo jsou alespoň v jejím blízkém dosahu.

Kuchyně - prostor plný rozporů

Níže uvedené rozpory vychází ze základních funkcí kuchyně, a to jsou skladování a úprava potravin, čištění, tepelná úprava, mytí nástrojů ale také společné stravování a osobní kontakt. Nejcharakterističtější je živelný rozpor oheň/voda a s ním související teplo/chlad. Ač si to při prvním zamyšlení mnohdy neuvědomujeme, dalším kontrastem je důležitost hygieny proti stále vznikajícím odpadkům. Po emoční stránce zde vzniká rozpor mezi radostí z vaření, pečení apod. proti povinnosti obstarávat jídlo několikrát denně. Zapomenout nesmíme také na kontrast mezi zdravým stravováním a požitkářství z jídla. Konečně se dostáváme i k rozporu jedinec/rodina. Pokrmy totiž většinou připravuje jedna osoba, kdežto snídaně, obědy i večeře jsou rituály pro úzký i široký rodinný kruh. Jak víme, společné stravování je pro dnešní rodinu velmi důležité. Posledními protiklady je estetika/praktičnost, které jsou důležité zejména pro toho člena rodiny, který nejčastěji zajišťuje přípravu pokrmů. Každé kuchařince či kuchaři se musí jeho kuchyně líbit a zároveň musí být prakticky uspořádána.

Obecné požadavky na kuchyně

Každá kuchyně, obzvláště ta, která je realizována pro konkrétní osobu či rodinu, by měla zohledňovat jejich emocionální a sociální aspekty, aspekty typu rodiny a povahových typů jednotlivých členů a v neposlední řadě by měla být realizována dle osobních specifických potřeb (např. kuchyně pro postiženého člověka).

Estetika v kuchyni

Jako v mnoha jiných oblastech i při realizaci kuchyní se do praktické stránky promítá estetické působení prostoru. Estetika se v kuchyni promítá nejčastěji do použitých materiálů, povrchových úprav, výrobků a doplňků renomovaných značek a do použití designových a trendy prvků. Za estetické považujeme také ladění do osobního stylu. Takovým případem jsou například anglické nebo francouzské rustikální kuchyně či aktuální vysoce moderní jednoduché kuchyně ve vysokém lesku.

Praktické a technické aspekty kuchyně

Praktické a technické aspekty patří k nejdůležitějším vlastnostem kuchyní.
Z těch praktických vyzvedněme ergonomii. Ergonomie řeší to, aby používané předměty a nástroje svým tvarem co nejlépe odpovídaly pohybovým možnostem případně rozměrům lidského těla. S tím úzce souvisí i dobrý přístup a vhodné využití úložných prostor. Za praktické považujeme také promyšlené rozložení pracovního prostoru, snadnou údržbu a ne zbytečně pracné udržování hygieny (např. čištění spár ve spojení pracovních desek, kolem dřezu apod.). Posledním praktickým bodem je bezesporu snaha o minimalizaci cest za nástroji či potravinami. Tento bod řešíme nejčastěji pomocí tzv. pracovního trojúhelníku kuchyně, jímž myslíme prostor mezi ledničkou, sporákem a dřezem. Vzdálenost trojúhelníku by neměla být delší než 6 metrů! K ideálnímu řešení nám pomáhají tzv. inteligentní kuchyně, ve kterých je navrženo optimální rozložení nejčastěji používaných zón v kuchyni v různých prostorových typech kuchyní.

Frekvence používání pracovních zón v kuchyni

Samozřejmě vždy záleží na konkrétní rodině a jejích zvyklostech a potřebách. Uvedené údaje vycházejí ze statistických průměrů.
• Přípravné práce 18%
• Skladování 20%
• Mytí 20%
• Vaření 18%
• Pečení 3%
• Stolování 15%
• Zmrazování 16%

Technické parametry kuchyně řeší především instalace vestavných spotřebičů, odsávačů par a rozmístění elektrických zásuvek.

Přívod elektřiny

Kuchyně je místem s největší spotřebou elektrické energie. Je proto nezbytné elektrorozvody dostatečně dimenzovat a zajistit dostatečné množství zásuvek a jištění tohoto prostoru. Energie se zde však musíme snažit i co nejvíc ušetřit. Tady si pomůžeme alternativním ohřevem vody a co nejúspornějšími spotřebiči.

Správné technické provedení kuchyně by mělo počítat s možnými budoucími instalacemi. Rozhodně je nutné také dodržení stanovených norem. Při navrhování kuchyně musíme být informováni i o jejích stavebních prvcích, jako je výška oken a parapetů, dveře, topná tělesa, apod.

Kuchyňská linka v číslech

Hloubka pracovní desky bývá standardně 60 cm. Další možné hloubky jsou 80, 90, 120 cm, ty se ale montují ve specifických osobních případech. I tloušťky pracovních desek jsou ve více rozměrech - 28, 38, 50, 60 mm; umělý kámen mývá většinou tloušťku 12 mm.
Výška kuchyňské linky je v rámci ergonomie standardně stanovena na 85-94 cm. Výška soklu linky může být v rozmezí 100- 250 mm. Odstup soklu oproti korpusu by měl být minimálně 50 mm.
Rozměr mezi pracovní deskou a horními skřínkami je rovněž ergonomicky vymezen rozměry 50 - 65 cm.
Rozměr 60 - 75 cm stanovuje výškové umístění digestoře od pracovní desky.
Hloubka horních skříněk by se měla pohybovat v rozmezí 30 - 36 cm.
Varná deska by měla být instalována minimálně 30 cm od okraje pracovní desky, aby kolem ní byl dostatečný odkládací prostor, aby prskající olej neopustil pracovní plochu a abychom zamezili nechtěnému pádu nádoby ze sporáku.
I výškové umístění mikrovlnné trouby je optimálně stanoveno na maximálně 130 cm spodní hrana trouby.

Osvětlení v kuchyni

Osvětlení v kuchyni lze dle důležitosti a potřeby rozdělit do 3 úrovní.
1. Centrální osvětlení osvětluje celou kuchyň
2. Nasvětlení pracovní plochy umísťujeme zpravidla pod horní skříňky nebo aktuálním trendem jsou prosvětlená dna horních skříněk, která osvětlují jak prostor ve skříňkách, tak pod nimi. Nejosvědčenější pro toto použití jsou led diody, bodovky či zářivky.
3. Orientační světla prosvětlují ostatní zákoutí a místa, kde bychom mohli světlo potřebovat, nebo vnitřní prostory skříněk, pokud nemáme možnost použít výše uvedené prosvětlené dno skříňky.

Chyby při navrhování kuchyní

Většinou se jedná o ergonomické nedostatky nebo chyby degradující praktičnost v kuchyni. Je to např. nedodržení rozměrů a vzdáleností spodních, horních skříněk, digestoře, soklů, velmi krátká a nízká baterie u dřezu apod.
Za myčkou nesmí být vedeny odpady a elektrické zásuvky. Musí být vedeny ve vedlejší skříňce z důvodu přístupného uzavírání vody při dlouhodobém opuštění domu.

Materiály používané v kuchyni

Na pracovní desky je nejčastěji používán finančně nákladnější přírodní nebo umělý kámen (značka Technistone), levnější pak bývají odlehčené nebo plné dřevotřískové desky, umělé plasty (značka Korian) nebo nerez.
Dřezy se zpravidla vyrábí z mikrolinenu, granitu a nerezu, který je cenově nejdostupnější.
Pro výrobu korpusů skříněk je hlavním materiálem lamino.
Dvířka skříněk lze vyrobit z lamina, MDF desek nebo z masivu. Běžnější je však dodávka foliovaných dvířek různých profilů nebo hladkých ve vysokém lesku od českých renomovaných firem, jejichž aktuální nabídku máme pro Váš výběr k dispozici. Méně tradiční jsou ještě hliníkové profily s výplněmi. Co se týče zasklení dvířek, je dnes módním trendem zasklení dekorovaným sklem, i ta si u nás můžete prohlédnout a vybrat si dle Vašich představ.


Naše výroba kuchyní

Do zaměřeného prostoru dokážeme kuchyni navrhnout a předložit na vizualizacích. Realizujeme-li pro klienty kuchyně, dbáme na všechny výše uvedené důležité aspekty. Důkladně probíráme prostorové rozmístění všech komponent kuchyně, pamatujeme na tolik důležitou ergonomii, řešíme vhodný výběr materiálu a dbáme i na specifická přání klienta. Při výrobě používáme moderní technologické postupy. Dle finančních možností navrhujeme klientům použití speciálních výsuvů a pantů, které umožňují snadnější a bezpečnější práci v kuchyni. Běžnou součástí je i předložení cenové nabídky na dodávku vybraných spotřebičů.

 

Aktuality

1.7.2021

Celozávodní dovolená

Vážení zákazníci a obchodní partneři, ve dnech 3. - 21. 7. 2021 čerpáme celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení

16.12.2020

Otevírací doba o svátcích

Vážení zákazníci, v tomto roce se s Vámi rozloučíme v pátek 18. 12. a po Novém roce se na Vás budeme těšit od 4. 1. Přejeme Vám klidné svátky vánoční a nový rok 2021 dle Vašich představ!

1.6.2019

Fotosoutěž ukončena

K půlnoci z 31. 5. na 1. 6. 2019 ukončujeme naši fotosoutěž na Facebooku.

3.4.2019

Nový e-mail

Po problémech s e-mailovou adresou máme již v provozu adresu novou: info@falta-interiery.cz

28.3.2019

Nefunguje nám firemní mail

Pište na soukromé maily nebo na FB messenger http://www.facebook.com/faltainteriery/. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení!

26.3.2019

Pojď si k nám odpočinout - fotosoutěž

Naše historicky první Facebook soutěž! Jak soutěžit:
1. - do 31. 5. 2019 se vyfoť u jednoho z našich odpočívadel v regionu Novoměstsko a Svazku obcí Metuje a fotku zveřejni pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/
2. - k fotce uveď jméno obce, kde byl snímek pořízen
3. - dej like Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/, veřejně sdílej tento soutěžní příspěvek a od přátel už jen sbírej likes.

Vyhrává jeden snímek s nejvíce likes. Hrajeme o kapesní nůž VICTORINOX CAMPER s pilkou pro běžné použití, cestování a turistiku s 13 funkcemi a soudek piva PILSNER URQUELL 12° s výčepním zařízením o objemu 5 l. Výherce oznámíme do 14 dnů po ukončení soutěže pod soutěžní příspěvek do komentáře na Facebook stránce http://www.facebook.com/faltainteriery/.

Seznam obcí a úplná pravidla soutěže naleznete ZDE.

Soutěž není žádným způsobem provozována, sponzorována nebo spojena s Facebookem a Facebook za ni neručí. Informace poskytnuté v rámci soutěže poskytuje účastník Organizátorovi, nikoli Facebooku.

 

14.12.2018

Dny volna

Děkujeme za dosavadní spolupráci a důvěru a těšíme se na další nejen obchodní setkání. Naše provozovna bude uzavřena od 19. 12. 2018 do 1. 1. 2019. Děkujeme za pochopení

25.4.2016

Znovu hledáme truhláře!

Nástup IHNED, ideálně 2 roky praxe, ale přijmeme i truhláře po vyučení bez praxe ... více info ZDE!

14.3.2016

Miniseriál - KUCHYNĚ

Začíná nám "období kuchyní" a s ním pro Vás rozjíždíme seriál o realizaci kuchyně od A do Z, který je určen Vám, zákazníkům. Projdeme si kuchyň tak, abyste věděli, co je dobré si při realizaci nové nebo modernizaci stávající kuchyně promyslet. Samozřejmostí budou praktické rady a tipy doplněné názornými nákresy a obrázky. Nebudou chybět odkazy na naše dodavatele, jejichž interaktivní weby jsou mocnými pomocníky!
1. úvodní díl již na našem Facebooku ZDE!

11.1.2016

Účast v soutěži

Chceme se zúčastnit soutěže, do které se posílá ukázka naší práce. Dejte na našem facebooku "like" snímku, který bychom podle Vás měli do soutěže poslat! Děkujeme

4.1.2016

Falta INTERIÉRY na YOUTUBE

Už jste viděli naše nové propagační video? Podívejte se, jaké jsme realizovali interiéry restaurací!

14.12.2015

Otvírací doba o Vánocích

- do 17. 12. 2015 běžně 7 - 15 hod.
- 18. 12. 2015 do 12 hod.
- 19. 12. - 3. 1. 2016 ZAVŘENO
- od 4. 1. 2016 běžně 7 - 15 hod.

1.12.2015

Anketa ukončena

Oznamujeme tímto uzavření ankety, zúčastněným děkujeme! Máte-li zájem o její výsledky, rádi Vám je na vyžádání mailem zašleme.

1.12.2015

Nabídka na pracovní pozici TRUHLÁŘ trvá

Nástup od ledna 2016, ... více info ZDE!

13.11.2015

Anketa

Vážení klienti, obchodní partneři, přátelé, návštěvníci našeho webu! Prosíme Vás o vyplnění krátkého (5 otázek) dotazníku ZDE. Zajímá nás, zda jste z pozice zákazníka ochotni firmě (jakékoliv, ne jen nám :-), která pro Vás něco realizovala, vyráběla nebo poskytovala nějakou službu, vyplnit krátký dotazník spokojenosti. Děkujeme!

18.9.2015

Přijmeme truhláře

Nástup IHNED, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

14.9.2015

Referenční dům I

Podívejte se na fotografie z našeho prvního referenčního domu! ZDE

7.9.2015

Falta INTERIÉRY na FB

Lajkujte, sdílejte, pište hodnocení na https://www.facebook.com/faltainteriery!

3.9.2015

Aktualizace webu

Vážení zákazníci,
omlouváme se Vám za dlouhou prodlevu s aktualizací našich stránek. Těšit se můžete zejména na nové fotografie realizovaných zakázek.

Právě teď jsme ale aktualizovali to hlavní - NAŠE KONTAKTY.

29.11.2012

Důležité oznámení

Vážení zákazníci, obchodní partneři a spolupracovníci!
Dovolte, abych Vám oznámila, že od 3. 12. 2012 nastupuji na mateřskou dovolenou, a tudíž opouštím kancelář u provozovny truhlářství ve Slavětíně nad Metují. Od tohoto data veškerou komunikaci, žádosti a přání směřujte prosím pouze na pana Vladimíra Faltu, na stávajícím telefonu 604 207 089 nebo e-mailu vladimir.falta@quick.cz.

Děkuji za pochopení, Edita Hofmanová

9.11.2012

Přijmeme truhláře

Od 1. 2. 2013, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

10.7.2012

Celozávodní dovolená 2012

Ve dnech 28. 7. - 12. 8. 2012 bude mít naše firma celozávodní dovolenou. Nebude tudíž možné vypracování cenových nabídek a pochopitelně bude mimo provoz i výroba. S příslibem načerpání sil a zahájení v plném elánu se na Vás těšíme od 13. 8. 2012. Děkujeme za pochopení.

26.2.2012

3D vizualizace interiérů

Navrhneme Vám kuchyň, restauraci, kancelář či jakýkoliv jiný interiér. Více info ZDE

4.11.2011

Vánoční a novoroční akce!

Podívejte se na naši vánoční nabídku obývacích stěn a novoroční nabídku interiérových dveří!

30.8.2011

Pozice truhláře jsou již obsazené, hledáme ještě brigádníky

Přibližně od 12. 9. 2011 přijmeme brigádníky s truhlářským vyučením, s praxí v oboru, ... více info ZDE!

18.8.2011

Přijmeme 2 truhláře

Od 1. 9. 2011, s minimální délkou praxe 2 roky, ... více info ZDE!

17.8.2011

Referenční dům

S radostí Vám oznamujeme, že pro Vás realizujeme referenční dům. Již nyní jsou na něm k shlédnutí eurookna a vchodové dveře. Více info a foto ZDE.

30.5.2011

Interiérové dveře, kuchyně, schodiště ... nové reference!

Pdoívejte se na nové referenční snímky interiérových a vchodových dveří, schodiště, eurooken, kuchyní, přístřešku na auto, ...

9.5.2011

Krkonošský veletrh - reflexe

Ve dnech 6. a 7. května jsme se zúčastnili 1. ročníku Krkonošské veletrhu v Trutnově. Z naší strany jsme s veletrhem spokojeni, děkujeme za návštěvu stálým obchodním partnerům a známým. Dík patří i všem návštěvníkům veletrhu, které naše prezentace či oblasti výroby zaujaly. Rádi bychom Vás tedy touto cestou vyzvali, abyste neváhali oslovit nás nebo se přijet po předchozí dohodě podívat na naši provozovnu. Další informace a fotografie z veletrhu naleznete ZDE.

 

6.5.2011

DYNAMIK L - Obývací stěny

U příležitosti naší prezentace na Krkonošském veletrhu zavadíme do naší výroby novinku - originální obývací sestavy DYNAMIK L. Více informací naleznete ZDE.

14.4.2011

Pozvánka na Krkonošský veletrh Trutnov

Termín a místo konání: pátek a sobota 6. a 7. května od 9 do 18 hodin, Společenské centrum UFFO, náměstí Republiky 999, Trutnov - více zde.

31.3.2011

Další referenční interiérové dveře a schodiště

V referencích se můžete podívat na čerstvě přidané interiérové dveře a schodiště, které jsme realizovali v loňském roce.

29.3.2011

Web Falta INTERIÉRY je dokončen

Dovolujeme si Vás informovat, že náš web je plně vybaven pro poskytnutí kopletních informací o naší výrobě. Také Vám ale předkládáme obecné rady, návody a tipy, které Vám mohou být užitečné například při výběru interiérových dveří, před realizací nové kuchyně, nebo při vybavení restaurace či baru.

15.3.2011

Hoteliéři, majitelé restaurací a pohostinství!

I pro Vás jsme již doplnili na podstranu Interiéry pohostinství a restauračních zařízení informace, které by Vás při realizaci právě Vašeho interiéru mohly zajímat!

2.3.2011

Sekce Stavební truhlářství je dokončena

I na podstraně Stavební truhlářství jsou již kompletní informace s referenčními snímky a přehledným dělením na vchodové dveře, eurookna, špaletová okna, schodiště a zábradlí, obložení stěn a stropů a balkónová zábradlí, pergoly, altány a jiné exteriérové konstrukce.

1.3.2011

Sekce Interiérové dveře je kompletní

Hlásíme, že podstrana Interiérové dveře je kompletně doplněna o všechny důležité informace včetně referenčních obrázků různých interiérových dveří!

22.2.2011

Je libo nové interiérové dveře nebo okna?

Blíží se jaro a s ním čas výstavby. Budete do domu řešit interiérové dveře, eurookna, špaletová okna nebo vchodové dveře? Neváhejte se na nás obrátit s žádostí o cenovou nabídku. Prodlužujeme pro Vás akce na slevy ze zakázek do konce března!

7.12.2010

Spuštění webu Falta INTERIÉRY

Web je sice spuštěn, nicméně prosíme o trpělivost s doplňováním infomací, na kterém usilovně pracujeme. Oficiální spuštění s kompletními informacemi plánujeme od Nového roku. S doplněním důležitých informací Vás budeme informovat zde. Děkujeme za pochopení!

© 2010 Falta INTERIÉRY | info@falta-interiery.cz | +420 604 207 089